České dráhy
hlavní partner

FD ČVUT
akademický partner


České dráhy
partner

FD ČVUT
partnerpřehled příspěvků

Moduly Brno


3. března 2011 jsme založili klub pod názvem Moduly Brno.

Tématem budovaného modulového kolejiště je modelové ztvárnění skutečných navazujících jednokolejných tratí čísel 255 (Zaječí – Hodonín), 256 (Čejč – Ždánice) a 257 (Mutěnice – Kyjov). Na provozních setkáních přednostně ztvárňujeme skutečný provoz v časovém výseku let 1965-1980. Tomuto období přizpůsobujeme i vozový park. Skutečné budovy znázorňujeme v designu odpovídající dané epoše nebo předchozím doloženým stavem. Pro moduly, které se s motivem tratě neshodují, je vyčleněna odbočná větev tak, aby se mohli připojit i modeláři budující tratě jiné.

Pro sjednocení práce jsme vyšli z norem klubu Zababov a vytvořili si normy vlastní. Naše moduly lze mechanicky spojovat i s cizími, na klubových provozních setkáních si však řízení jízdy vlaků řešíme po svém. Jezdíme ve výšce 1,0 metru. Upřednostňujeme krajinu typickou pro naše tratě, rovinu s mírným náspem, čemuž odpovídá i většina normovaných čel tvaru PP. Moduly realizujeme pomocí stavebnic vyráběných přesnou technologií pálení a formátování.

Pro další zájemce se snažíme se být co nejvíce otevření. Pokud tě naše práce zaujala a přemýšlíš o spolupráci, můžeš nás kontaktovat e-mailem (níže) nebo přijít na náš občasný sraz, který se koná v hospůdce Slunečnice v Brně-Černovicích. Inspirací pro stavbu mohou být volná témata z našich tratí.

Překážkou rozhodně není, pokud doma modelaříš v jiném měřítku, než TT. V našem klubu najdeš i příznivce jiných měřítek a další kolegy, kteří se modelové železnici věnují jen okrajově. Přispět lze nakonec i jinak, než stavbou samotného modulu. Chcete-li se o nás dozvědět více, přečtěte si článek Jak fungujeme nebo se nám ozvěte.


Kontakty

Tomáš Cádrik

klub@modulybrno.cz

vstup na web
zpět na přehled

tento web je provozován za přispění

Měření a regulace s.r.o.


© Staré železnice 2018

tvorba www, firemní a svatební videa 
SKILL production

Jsou tyto stránky responsivní?